ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8772617
*
nr 877 2617
Spegel
diameter: 72
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:35:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 15:55:14
1
100 kr
23/2 22:46:00
2
200 kr
24/2 18:53:59
3
Vinnande bud
24/2 19:00:18
2
300 kr
24/2 19:00:32
2
400 kr
24/2 19:01:07
2
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 877 2617
Spegel
diameter: 72
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 15:55:14 | 1 | 100 kr |
23/2 22:46:00 | 2 | 200 kr |
24/2 18:53:59 | 3 | Vinnande bud |
24/2 19:00:18 | 2 | 300 kr |
24/2 19:00:32 | 2 | 400 kr |
24/2 19:01:07 | 2 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51